Náš tým

Náš tým

Mgr. Marek Viskot
Mgr. Marek Viskot
35 let, starosta a lídr kandidátky

Je starostou brněnské městské části Řečkovice a Mokrá Hora od roku 2010. Zde žije od narození a je hrdým místním patriotem. Je absolventem Gymnázia Řečkovice a následně Právnické fakulty a Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Mezi jeho stěžejní zájmy patří sport (fotbal, futsal, tenis, kolo), četba (Roald Dahl, Peter Mayle, Terry Pratchett) a cestování. Od svých 6 let hraje závodně fotbal za FC Medlánky. Letos odstartoval již svou třicátou sezónu ve stejném dresu. Je také hrdým vítězem prvního ročníku řečkovické futsalové ligy.

Se svojí ženou Petrou má dceru Leušku.

Naši zastupitelé
Ing. Filip Hrůza, Ph.D.
Ing. Filip Hrůza, Ph.D.
34 let, místostarosta městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, ředitel Institutu veřejné správy ESF MU

Pracuje jako odborný asistent na Katedře veřejné ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy university. Zde zároveň vede Institut veřejné správy. Kromě akademické půdy působí také na Úřadu vlády ČR v Sekci evropských záležitostí. Do jeho kompetence místostarosty náleží rozpočet, participace a nová média.

 

Ve volném čase rád cestuje, pracuje na zahradě, sportuje a mimo jiné také spolupořádá tradiční Sportovní dětský den v Řečkovicích. Při řečkovické radnici působí již od roku 2010 jako člen Finančního výboru a Komise sportu. Je svobodný a bezdětný.

Doc. Ing. Ivan Mašek, CSc.
Doc. Ing. Ivan Mašek, CSc.
69 let, radní městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, vysokoškolský pedagog

Je členem Rady městské části. Pracuje jako vysokoškolský profesor a je uznávaným odborníkem v oboru chemie vysoce toxických látek, v ochraně obyvatelstva a v krizovém řízení. V rámci své akademické praxe působí v akademické radě a vede bakalářské, magisterské a doktorské práce. Je členem kontrolního výboru zastupitelstva a členem komise životního prostředí a veřejného pořádku rady městské části.

 

Je ženatý, rád tráví čas s manželkou a dvěma dcerami. Mezi jeho záliby patří zahrádka a literatura.

Ing. Vlasta Zelinková
Ing. Vlasta Zelinková
43 let, zastupitelka městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, vedoucí oddělení informatiky Nejvyššího soudu

Přes 15 let se věnuje informačním technologiím. Od roku 2016 pracuje jako vedoucí oddělení informačních technologií na Nejvyšším soudu. Je členkou komise kultury rady městské části.

 

Je vdaná a má dvě dcery. Mezi její zájmy patří četba knih nebo běh na delší tratě.

Ing. Martin Otčenášek
Ing. Martin Otčenášek
35 let, zastupitel městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, manažer informační bezpečnosti

Působí jako manažer informační bezpečnosti. Navrhuje a realizuje technicko-organizační opatření pro naplnění směrnic a legislativy v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je předsedou bytové komise rady městské části, členem komise majetkové a komise pro přípravu zpravodaje ŘEČ.

 

Je ženatý a aktuálně se raduje z desetiměsíční dcery Evičky. Mezi jeho koníčky patří cyklistika, fotbal a turistika. Ve volném čase také rád zajde do kina, divadla či na místní akce, jako jsou hody a Letní noc.

Josef Kugler
Josef Kugler
54 let, zastupitel městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, operátor CNC

Je zaměstnaný v IG Watteeuw jako operátor CNC. Působí též jako místopředseda odborové organizace. Je členem komise bydlení a komise sportu rady městské části.

 

Je ženatý a má dvě děti. Rád odpočívá na zahrádce, při sportu nebo u dobrého filmu a knihy.

Ing. Vítězslav Nekovář
Ing. Vítězslav Nekovář
62 let, zastupitel městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, ekonom

Pracuje jako úředník veřejné správy. Je předsedou finančního výboru zastupitelstva a členem komise majetkové rady městské části.

 

Je ženatý a má dvě děti. Rád tráví čas v přírodě nebo aktivním sportem. Mezi jeho záliby patří i kultura ve všech podobách.

JUDr. Václav Kokta
JUDr. Václav Kokta
45 let, zastupitel městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora podnikatel

Ja majitelem a jednatelem rodinné společnosti zabývající se reklamou a exteriérovými naváděcími systémy. V průběhu let se začal věnovat studiu práva, které v roce 2014 úspěšně dokončil v rámci rigorózního řízení. Je předsedou komise dopravy rady městské části.

 

Je ženatý a velkým koníčkem je pro něj rodina a malá dcera. Ostatní koníčky musely stranou, ale přesto už 40 let vytrvale fandí Kometě  a Zbrojovce. Rekreačně běhá.